• Marec – mesiac knihy.

Dňa 27. marca sa v našej škole počas 4. vyučovacej hodiny uskutočnila aktivita, zameraná na ,,Marec – mesiac knihy. Zodpovední triedni učitelia a učitelia SJL pracovali podľa inštrukcií a pripravili zaujímavý program pre našich žiakov.

• DEŇ RÓMOV

Z príležitosti Dňa Rómov organizuje naša škola každoročne športové podujatie. Nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku. V utorok sme si pripomenuli tento deň krátkym príhovorom p.uč. Lukáčovej. V prvej časti boli žiaci rozdelení do skupín podľa tried. Súťažilo sa na štyroch stanovištiach – hod granátom, štafeta so švihadlom, slalom s loptou a ,,kto nemá loptu,,, na ktorých žiaci získavali body.

• Svetový deň zdravia

Od roku 1950 si každoročne 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou pri príležitosti vzniku tejto zdravotníckej organizácie v roku 1948. Tohtoročnou témou Svetového dňa zdravia je „Moje zdravie, moje právo“. Ústrednou myšlienkou je presadzovať právo všetkých ľudí vo svete na rovnaký prístup k zdravotníckej starostlivosti, vzdelaniu a informáciám, pitnej a hygienicky nezávadnej vode, k základným potravinám, kvalitnému bývaniu, slušnému a bezpečnému pracovnému a životnému prostrediu. Svetový deň zdravia je významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní. Ani v našej škole sme na svoje zdravie nezabudli a pripomenuli sme si, ako sa máme o svoje zdravie starať. Žiaci ale aj pani učiteľky ochutnali zdravú stravu, zistili svoju váhu a aj krvný tlak.

• Výtvarná súťaž „Pre moju mamu“

Podtatranské osvetové stredisko v Poprade vyhlásilo výtvarnú súťaž pre školy z Prešovského samosprávneho kraja na tému: „Pre moju mamu“. Výtvarná súťaž a výstava prác sa budú realizovať v rámci medzinárodného Dňa matiek. Do súťaže zasielame práce - II.kategória žiačka Liliana Kováčová z 3.ročníka, III. kategória – Alexandra Cinová - 6. ročník, Loriana Siváková - 6. ročník , Karolíny Siváková - 6. ročník.

• Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v umeleckom prednese. V tomto roku 2024 sa uskutočnil jubilejný 70. ročník. Aj v našej škole sa táto súťaž koná každý rok. Všetci recitátori sa na súťaž zodpovedne pripravili. Porota mala ťažkú úlohu, vybrať tých najlepších. Ďakujeme všetkým recitátorom a víťazom srdečne blahoželáme.

Utorok 16. 4. 2024